Paskola studentui – ar tai gera mintis?

Daugelis studentų susiduria su šia, visiems gerai žinoma problema. Tai pinigų trūkumas studijoms ir gyvenimo išlaidoms. Tai atsitinka kai jaunas žmogus visą laiką skiria studijoms, o darbui laiko neužtenka arba jo net ir nelieka. Ką tuomet daryti studentui? Jeigu darbui nėra laiko, o tėvai nesugeba padėti, lieka vienintelė išeitis – paskola. Tačiau paskola studentui yra labai svarbus ir dar labiau atsakingesnis žingsnis. Prieš imant paskolą, studentui reikia žinoti keletą aspektų.

Kreiptis dėl paskolos į komercinį banką yra beprasmiška, kadangi, neturėdamas pasyvių pajamų ir darbo,
neturi bankui ką pasiūlyti. Dėl šios priežasties bankai į jaunus žmones žiūri labai atsargiai, nes jų interesai jiems yra visiškai neįdomūs. Tokiu atveju yra kitų institucijų, kurios nepaisant šių priežasčių teikia paskolas jaunimui. Yra trys paskolos rūšys, kurias išduoda finansų institucijos. Tai yra paskola studijoms sumokėti, paskola gyvenamosioms išlaidoms ir paskola dalinėms studijoms sumokėti. Studentai dažnai kreipiasi dėl paskolos studijoms sumokėti, tačiau pasitaiko ir tokių, kuriems yra reikalinga paskola gyvenamosioms išlaidoms.

Paskola studentui neturėtų būti laikoma kaip paprasta paskola, nes jai reikia daug įsipareigojimų. Dažnas net nesusimąsto, jog pasiėmus paskolą studentui, ją reikės atidavinėti ne vienerius metus, o kelis dešimtmečius. Jauni žmonės galvoja tik apie naudą, todėl jiems yra labai svarbu apsvarstyti pasekmes.
Gyvenime gali pamatyti ne vieną pavyzdį, kai žmogus baigęs studijas neranda atitinkamo darbo ir niekaip negali grąžinti paskolos neturėdamas pajamų, todėl yra labai svarbu apsvarstyti visas galimybes, nes problemos apkraus ne tik studentą, bet ir jo artimuosius. Paskola studentui yra rimtas gyvenimo žingsnis, kadangi jos našta vilksis begalę metų.

Jeigu studentas nusprendžia pasiimti paskolą, kyla klausimas, kaip jis ją grąžins studijų metais neturėdamas jokio darbo ir pajamų? Šiai problemai išspręsti yra nustatytas standartinis laikas, kada studentas pradeda grąžinti paskolą. Tai yra vieneri metai. Tai reiškia, kad studentas gali ramiai studijuoti metus, ieškotis darbo, taupyti, o tik po metų, kas mėnesį atidavinėti paskolą. Tai puiki išeitis daugeliui. Valstybės remiamos paskolos išduodamos tiems asmenims, kurie neturi finansinių ramsčių. Sakykim jūs augote be tėvo ar esate invalidas ir gyvenate vienas.

Taigi paskola studentui atrodo patrauklus būdas gauti greitus ir lengvus pinigus, tačiau už to slepiasi kur kas daugiau pinigų iliuzija. Imdamas paskolą įsipareigoji dalį gyvenimo nešiotis skolą, kuri sukels daug nepasitenkinimo ir nusivylimo. Skola niekur nedings, o ją atiduoti vis tiek reikės, todėl yra svarbu neapsigauti paskolos iliuzijomis.

Vis dėlto tenka sutikti su mintimi, jog tokioje situacijoje studentui tiesiog nelieką, ką daryti. Jam tiesiog tenka imti paskolą, nes aukštasis išsilavinimas jo gyvenime užima labai svarbią vietą. Vis gi reikėtų susimąstyti, kam studijuoti neturint lėšų, o vėliau pusę gyvenimo mokėti už tokį pasirinkimą? Gyvenime yra daug pasirinkimų, todėl universitetas yra tik viena išeitis, galbūt išbandyti kitą išeitį? Yra daug žmonių sėkmingai gyvenančių be aukštojo diplomo, kodėl gi nepabandžius jums? Gyvenimas yra trumpas, todėl sprendimus reikia priiminėti protingai. Kam kentėti pusę gyvenimo, jei gali dirbti kitokios srities darbą ir būti laimingu?