Paskola būstui

Kiekvienas mūsų pasvajoja apie tai, kad vieną dieną turėsime nuosavą, tik mums ar mūsų šeimai priklausantį, būstą, apie su juo susijusį pastovumą, kaip galėsime kurtis ir tvarkytis savo nuosavuose namuose, užsitikrinti ne tik pastovumo, bet ir saugumo jausmą sau ir savo šeimai. Deja, ne visi sau gali leisti tokio dydžio pirkinį nusipirkti iškart, be jokios finansinės pagalbos, be paskolos. Taigi dažnas mūsų kreipiasi į bankus ar kredito unijas. Kiekviena bendrovė, teikianti paskolas būstui, siūlo skirtingas sąlygas ir dažnai net ir kiekvienam besikreipiančiam jos būna skirtingos.

PASKOLA BŪSTUI IR SĄLYGOS JĄ GAUTI

Taigi, paskola būstui – nuo ko priklauso sąlygos paskolai gauti, į ką kredito bendrovės ir bankai atsižvelgia suteikdami mums paskolą namui, butui, sodybai ar žemės sklypui įsigyti? Pirmiausia, tai į planuojamo įsigyti turto sumą ir į sumą, kurią Jūs norite pasiskolinti bei laikotarpį, per kurį paskolą norite atiduoti. Bankas ar kreditų bendrovė taip pat atsižvelgia į Jūsų šeimos dydį, konkrečiai – kiek šeimoje suaugusių narių ir kiek vaikų. Trečias svarbus niuansas – ar šiuo metu esate pasiskolinę ir dar negrąžinę kitų paskolų. Apibendrintai, pirmame žingsnyje yra peržiūrima:

  • Jūsų ir Jūsų šeimos narių gaunamos pajamos per mėnesį.
  • Jūsų šeimos dydis (ar turite sutuoktinį, sutuoktinę, vaikų, įvaikių).
  • Jūsų ir Jūsų šeimos narių dabartiniai finansiniai įsipareigojimai.
  • Suma, kuriai norite paskolą gauti.
  • Jūsų sukaupta pradinė įmoka būsto paskolai.

Jeigu planuojate ne pirkti ar statyti būstą, o jį remontuoti, tokiu atveju suma greičiausiai bus mažesnė ir sąlygos priimtinesnės, tuo atžvilgiu, kad paskolą remontui galėsite išmokėti per trumpesnį laikotarpį (žinoma tai susiję su paskolos dydžiu ir Jūsų finansinėmis galimybės, tačiau mažiau skolinantis – galimas mažesnis laikotarpis per daug neišaugant mėnesinėms įmokoms). Maksimali suma būsto paskolai gauti priklausoma nuo būsto, kurį planuojate įsigyti, rinkos vertės, o dar kitaip – nuo jo kainos. Informacija, kurią mums teko rasti, kad būsto paskolos suteikiamos maždaug iki 70 % nuo būsto, kurį planuojate pirkti, kainos (rinkos vertės).

Imant paskolą, turėsite mokėti ir nustatytą palūkanų normą. Palūkanų norma paprastai yra nustatoma ne vieną kartą, o ji yra keičiama kas 6 arba kas 12 mėnesių. Paskola būstui taip pat suteikiama tik Lietuvos Respublikos piliečiams arba nuolatinį leidimą Lietuvos Respublikoje turintiems asmenims, kuriems yra sukakę 21 metai ir jie turi nuolatines kasmėnesines pajamas. Pačio asmens ar jo sutuoktinio/sutuoktinės finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 procentų jų uždirbamų nuolatinių pajamų.