Kas yra kreditas?

Paskola, kreditas, indėlis ir pajamos, iš pirmo žvilgsnio tai tik finansiniai terminai, kurie neturi nieko bendro su realiais gyvenimo iššūkiais. Visą gyvenimą mes bandome susikurti tam tikrą finansinį pagrindą, bet tai laikina. Vietoj troškimų uždirbti daugiau ir leisti sau daugiau, pasinaudokite greitais kreditais, arba išsimokėjimo sąlygomis, kurios jūsų neapsunkins, o tik parems. Kaip nenorite skolintis iš artimųjų, greiti kreditai ir nesudėtingos jų sąlygos, leis čia ir dabar įsigyti jūsų trokštamą prekę. Dažnai mes svajojame apie daiktus, keliones ir nekilnojamą turtą, kurio negalime įpirkti. Šiuo metu gyvename visuomenėje, kurioje viskas nuperkama ir viskas suvartojama, net ir santykiai. Mes negalime išvengti buvimo šios vartotojų visuomenės dalimi.

Kreditas kokybiškam gyvenimui, tai finansinė ir greita paskola, norintiems gyventi geriau,patogiau ir greičiau. Mes jau neturime laiko ir kantrybės laukti, tapyti ir kaupti. Taupydami visą gyvenimą, taip ir neišvyksime iš savo namų, miesto, šalies ir kontinento ribų. Reikia gyventi globalia ir naudoti visomis galimybėmis. Jei užsidarome tame taupymo rate, niekados neišeiname iš skolų. Paradoksalų, bet neišleisdami mes ir neuždirbame. Juk gyvename neamžinai ir viso turto nesukaupsime ir nenusinešime į kitą pasaulį. Kol alternatyvioje realybėje jūs mėgaujatės gyvenimu, realiame pasaulyje iš baimės užsidarote saugiam kevale. Nieko neįsikeisdami ir neišleisdami jūs užstringate. Taip mūsų pasaulis yra paremtas materialistiniais dėsniais. Kad ir kaip norėtume gyventi idėjomis, jausmais ir viltimi, tik savotiškai nuperkama laimė leidžia mums išgyventi.

Bet pažvelkime į finansinio kredito suteikiamas galimybes kitaip. Negalvokite apie perkamų prekių ir paslaugų materialinę vertę. Juk visos prekės ir pramogos, leidžia mums būti arčiau vienas kito, socializuotis, o ne sėdėti užsidarius savo vienatvės kevale. Viskas perlakama, kaip pasakytų Frederikas Beigbederis. Perkama ir meilė ir menas ir žemė ir mes. Skiriasi tik kainos ir moralinės ir estetinės vertės. Vis tik visos  vertės yra nustatomos mūsų pačių. Tai mes įkainojame meilę, meną, žemę ir vienas kitą. Todėl kreditas yra neatsiejama šio prikimo ir pardavimo proceso dalis.

Kreditas meilei, menui, mūsų planetai ir mūsų santykiams. Reklamos ir verslo rinkos taip glaudžiai susijusios ir jas valdo pinigai. Mus taip pat valdo pinigai ir reklama. Kodėl mes taip trokštam priekių ir paslaugų, kurių mums nereikia? Nes visas pasaulis sukasi tame nuolatinio troškimo rate. Mes įpratome trokšti ir jau nebegalime eiti prieš savo prigimtį. Perkame ir parduodame vienas kitą. Pažinčių portaluose netiesiogiai parduodame save, darbo pokalbiuose taip pat. Nuolatinis savo identiteto įkainojimas ir bandymas parsiduoti. Amžinai sukamės šiame visiško pardavimo ir parsidavimo rate. Vis tik troškimas būti unikaliu žmogumi, glūdi kažkur giliai. O kas yra unikalus žmogus šiuolaikinėje visuomenėje? Galbūt tokių nėra. Visi slepiame savo tikrąsias prigimtis.

Kaip sakė F. Beigbederis, žmogus-yra produktas. Galbūt nieko unikalaus mumyse ir nėra, tik tas beribis troškimas būti nupirktiems. Visi turime galiojimo laiką, senatvėje iš mūsų lieka tik kevalas, kuris netinkamas naudojimui. Senatvė iš mūsų atima gyvybę, bet ne troškimus. Mes visą laiką trokštame prekių, paslaugų ir žmonių. Kreditas pokalbiams, štai ko mums reikia. Vienintelės ir amžinos paskolos bendrauti ir ieškoti vienas kitame tos nuperkamos vertės. Esame trumpalaikiai produktai, tačiau kol turime šį ribotą galiojimo laiką, privalome išnaudoti visas gyvenimo mums teikimas galimybes, net ir pačia negatyviausias ir pigiausias. Visas gyvenimas paremtas finansiniais ir materialiniais pirkimo ir pardavimo terminais.